16649250_1111771825616130_6859245554397478271_n.jpg

— Program —

Jul
6
Aug 31

Komentované prohlídky vily

Komentované prohlídky vily s našimi průvodci vám poskytnou dostatek oficiálních i soukromých informací přímo z rodiny původních majitelů. Můžete si vybrat romantický ranní termín v 9 hodin s vyhlídkou na východ slunce nad historickým středem města, nebo počkat na podvečerní termín s vyhlídkou na západ slunce. Samozřejmě můžete přijít za okouzlujícím světlem celý den.

některé prohlídky od 14 hod probíhají v anglickém jazyce !

Prohlídky :


22.7. https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/qnhb/
29.7. https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/qqhb/

5.8. https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/tyjb/

12.8. https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/uyjb/

19.8. https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/vyjb/

26.8 https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/wyjb/

Sep
11
7:00 pm19:00

Josef Špaček (housle) a Tomáš Jamník (violoncello)

Komorní koncert Josef Špaček (housle) a Tomáš Jamník (violoncello)

Winternitzova vila zahajuje koncertní sezonu unikátním smyčcovým duetem významných českých interpretů. Součástí koncertu je welcom drink a po skončení koncertu je možné vychutnat si se sklenkou vína architekturu Adolfa Loose v prostorách vily, nebo na některé ze tří teras. 

Vstupenky rezervujte na: https://goout.net/cs/listky/komorni-koncert-josef-spacek-tomas-jamnik/syjb/

Josef Špaček

je jeden z nejlepších houslistů své generace. Pracoval pod vedením renomovaných pedagogů, například Idy Kavafianové a Jaime Lareda působících na Curtisově hudebním institutu ve Filadelfii či Itzhaka Perlmana z newyorské Juilliard School. V současné době kombinuje úspěšnou sólovou dráhu s kariérou koncertního mistra České filharmonie.

Z jeho nedávných koncertů lze uvést vystoupení s Českou filharmonií pod taktovkou Jiřího Bělohlávka a Jakuba Hrůši (koncerty v Praze, v březnu 2015 debut ve vídeňském Musikvereinu, v dubnu 2015 turné zahrnující 5 koncertů ve Velké Británii a koncerty v USA a Austrálii), vystoupení s Malajsijskou filharmonií pod vedením dirigentky Alondry de la Parra, v červnu 2015 koncert s orchestrem Essener Philharmoniker pod taktovkou Tomáše Netopila a v prosinci 2014 vystoupení s Orchestre Philharmonique de Luxembourg.

Dalšími doprovodnými tělesy Josefa Špačka byly či budou Nederlands Philharmonisch Orkest, Kristiansand Symfoniorkester pod vedením Giordana Bellincampiho, Shanghai Symphony Orchestra, Janáčkova filharmonie, Filharmonie Bohuslava Martinů, budapešťský Komorní orchestr Ference Erkela či Symfonický orchestr hl. Města Prahy FOK. Josef Špaček se věnuje rovněž recitálům, a to jak na evropských pódiích (mj. v pražském Rudolfinu, vídeňském Konzerthausu či lázních Schloβ Elmau), tak v Asii a ve Spojených státech.

http://www.josefspacek.com

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10809650686-muj-pokus-o-mistrovsky-opus/414234100021005-josef-spacek-versus-balada-eugena-ysaye/titulky

https://www.youtube.com/watch?v=aEOKiJpr5u4

 

Tomáš Jamník

 je český violoncellista, v současnosti žijící v Berlíně.

Jako jedenadvacetiletý zvítězil v roce 2006 na mezinárodní soutěži Pražské Jaro, kde obdržel řadu dalších zvláštních cen, včetně Ceny Českého rozhlasu, Ceny Olega Podgorného, Ceny Nadace Gideona Kleina, Ceny Nadace Pro Harmonia Mundi a Ceny Nadace Život Umělce. Stal se též finalistou a držitelem zvláštní ceny na soutěži Pierre Fourniere Award 2011 v Londýně.

Tomáš spolupracuje s mnoha světovými orchestry, v roce 2010 debutoval s PKF - Prague Philharmonia a dirigentem Jakubem Hrůšou v Schumannově violoncellovém koncertu. V následujících sezónách přišla pozvání od České filharmonie (Eliahu Inbal, Schumannův violoncellový koncert) a orchestrů v U.S.A., Izraeli, Španělsku, Japonsku a Německu. V roce 2013 absolvoval turné po Japonských městech s Filharmonií Brno a dirigentem Leošem Svárovským, během kterého se představil s Dvořákovým violoncelovým koncertem v Tokiu, Osace, Matsumotu, Fukuoce, Okayamě a Musashinu.

http://www.tomasjamnik.cz/biography.php

Sep
18
Jun 25

Cyklus přednášek z historie umění

  • Winternitzova vila

Od 18. září 2017 jednou za čtrnáct dní v pondělí od 18:00 ve Winternitzově vile. 

Dvousemestrální cyklus dvaadvaceti přednášek z historie umění od pravěku po 19. století. Cena celého cyklu dvaadvaceti přednášek je 3960,- Kč, cena za jeden semestr jedenácti přednášek je 2200,- Kč. Možno zakoupit i samostatnou přednášku - cena vybrané samostatné přednášky z cyklu bude 250,- Kč

REZERVUJTE: https://goout.net/cs/listky/cyklus-prednasek-z-historie-umeni/myjb/

Zájemci mohou absolvovat celý dvousemestrální kurz, jeden semestr nebo navštívit vybrané přednášky z cyklu, jejichž prodej budeme vypisovat aktuálně a lze je koupit také na pokladně Winternitzovy vily. 

Posluchači se seznámí s kompletní historií umění od pravěku po 19. století a v příštím školním roce i s uměním 20. století. Zahrnuto je světové umění (se zaměřením na Evropu a ve dvacátém století rovněž na umění Spojených států amerických), a české umění. Výklad bude doprovázet bohatý obrazový materiál a dobové hudební ukázky.

Kurzy vedou zkušené lektorky, absolventky oboru dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy:

- Mgr. Maria Černá Pivovarová (lektorka Národní galerie), vede maturitní seminář z dějin umění na Gymnáziu Na Pražačce, přednáší dějiny umění pro kurzy průvodců Prahou pořádané Pražskou informační službou, studuje na doktorském programu - obor dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy)

Mgr. Kristýna Jirátová (působí jako kurátorka a produkční výstav v prostoru DEPO2015 v Plzni a v různých pražských galeriích, je průvodkyní po Praze pro frankofonní návštěvníky, studuje na doktorském programu - obor dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy)

- PhDr. Eliška Zlatohlávková Ph.D. (zabývá se především uměním na dvoře Rudolfa II., v současné době působí na Ústavu dějin křesťanského umění KTF UK a externě na Katedře zahradní a krajinné architektury FAPPZ ČZU)

Absolvent kurzu získá všeobecný přehled o kontinuitě umění, o nejdůležitějších epochách, stylech i jednotlivých osobnostech, kurz může rovněž sloužit jako příprava na vysokoškolské přijímací zkoušky týkající se historie umění.

OSNOVA PŘEDNÁŠEK

 Od jeskynních maleb na práh moderního umění 

1. semestr

1. (18.9.2017) Co je to umění aneb jak to všechno začalo v pravěku

2. (2.10.2017) Umění jako oslava panovníka (umění Egypta, Mezopotámie a jeho vliv na umění totalitních režimů)

3. (16.10.2017) Ideál krásy a harmonie (krétské a mykénské umění, starověké Řecko)

4. (30.10.2017) Síla, která si podmanila svět (umění starověkého Říma)

5. (13.11.2017Já jsem cesta, pravda a život (raně křesťanské uměnípředrománské a románské umění v Evropě a v Čechách)

6. (27.11.2017) Vzhůru do oblak (gotická architektura, malířství a sochařství ve Francii, Německu, Itálii a Anglii)

7. (11.12.2017) Poklady v srdci Evropy (česká gotická architektura, malířství a sochařství)

8. (8.1.2018) Člověk jako měřítko všeho (raná renesance - Filippo Bruneleschi, Leon Battista Alberti, Donatello, Masaccio, Fra Angelico, Paolo Ucello, Piero della Francesca, Andrea Mantegna, Sandro Boticelli)

9. (22.1.2018) Ať žije barva! (benátská renesance - Giovanni Bellini, Giorgione, Tizian Vecellio,  Tintoretto, Andrea Palladio, Veronese)

10. (29.1.2018Vše, čeho se dotknul, se proměnilo ve věčnou krásu… (Leonardo da Vinci)

11. (5.2.2018) Síla a něha (Michelangelo Buonarroti a Raffael Santi)

2. semestr

12. (19.2.2018) Magie detailu (malířství severní a střední Evropy 15. a 16. století - Jan van Eyck, Rogier van der Weyden, Hans Memling, Hieronymus Bosch, Pieter Brueghel starší)

13. (5.3.2018) Drsný sever (německá renesance - Matthias Grünewald, Albrecht Dürer, Lucas Cranach starší, Hans Holbein mladší)

14. (19.3.2018) Umění jako kuriozita (manýrismus - Correggio, Parmigianino, El Greco, Jacopo Tintoretto, Agnolo Bronzino, umění na dvoře Rudolfa II. - Giusepe Arcimboldo, Bartolomeus Spranger, Hans von Aachen, Adrian de Vries)

15. (9.4.2018) Velkolepé divadlo i klasická střídmost (barokní umění v Itálii - Gian Lorenzo Bernini, Francesco Borromini, Guarino Guarini, Caravaggio, Annibale Caracci a ve Francii Jules Hardouin-Mansart, Nicolas Poussin, Georges de la Tour)

16. (23.4.2018) Tak trochu jiné baroko (barokní malířství ve Španělsku - Diego Velázquez, Francisco ZurbaránVlámsku - Petrus Paulus Rubens, Antoon van Dyck a Holandsku - Rembrandt van Rijn, Frans Hals, Jan Vermeer van Delft)

17. (7.5.2018) Dynamika i realismus (barokní architektura, malířství a sochařství v Čechách - Carlo Lurago, Francesco Caratti, Jean Baptiste Mathey, Kryštof Dientzenhofer,  Kilián Ignác Dientzenhofer, Jan Blažej Santini-Aichel, Ferdinand Maxmilián Brokof, Matyáš Bernard Braun, Karel Škréta, Michal Leopold Willman, Jan Kryštof Liška, Jan Kupecký, Petr Brandl,Václav Vavřinec Reiner)

18. (21.5.2018) Rozum a cit (klasicismus - Jacques Louis David, Jean Auguste Dominique Ingres, Francisco Goya y Lucientes a romantismus - William Blake, William Turner, John Constable, Caspar David Friedrich, Theodore Géricault, Eugene Delacroix, Camille Corot)

19. (4.6.2018Maluji jen to, co můžu vidět. Nikdy jsem neviděl anděla, proto ho nemůžu ani namalovat (realismus - Jean Francois Millet a Barbizonská škola, Gustav Courbet a impresionismus Éduard Manet, Camille Pissaro, Claude Monet, Auguste Renoir, Alfred Sisley, Edgard Degas, James McNeill Whistler, Gustav Caillebotte )

20. (11.6.2018) Femme fatale v říši snů (symbolismus - Preraffaelisté, Gustav Moreau, Puvis de Chavannes, Odilon Redon, Arnold Böcklin)

21. (18.6.2018) Na prahu moderního umění (Paul Cézanne, Paul Gaugin, Vincent van Gogh, George Seurat, Henri de Toulouse-Lautrec, Nabisté) 

22. (25.6.2018) Hledání národní identity (české umění 19. století - krajinomalba, český realismus a romantismus-Antonín Mánes, František Tkadlík, Josef Navrátil, Josef Mánes, Quido Mánes, Viktor Barvitius, Soběslav Hippolit Pinkas, Karel Purkyně, generace Národního divadla-Julius Mařák, Antonín Chitussi, Mikoláš Aleš, Josef Ženíšek, Vojtěch Hynais, Václav Brožík, Jakub Schikaneder, sochařství-Václav Levý, Josef Václav Myslbek, architektura-Josef Zítek, Josef Mocker)

 

 

Oct
7
9:00 am09:00

Den v jiných časech - Exklusive

Zamilovali jste si Dny v jiných časech. Elegantní Česko spolu s Winternitzovou vilou pro Vás připravili speciální den "Exklusive" v jedinečné Winternitzově vile od architektů Adolfa Loose a Karla Lhoty. Jaký bude program? 

Sejdeme se v 9 hodin - dozvíte se více o historii místa a následovat bude make up a česání...budete opět v rukou špičkové make up artistky Natálie Hostačné, která spolupracovala například s BBC a řadou módních časopisů. 

Budeme vařit!
Recepty vybere skvělý chef Miroslav Grusz z MG restaurace, který vařil například s Andreou Accordim, když Allegro získalo první michelinskou hvězdu u nás. Tyto výtvory pak společně spořádáme. 

Odpoledne Vás bude čekat styling a focení. 

A zároveň začne ODPOLEDNÍ DÝCHÁNEK
Od 16 hodin se k nám budou moct připojit účastníci letošních Dnů v jiných časech, abyste se vzájemně potkali. Do 20 hodin pak budete moct sledovat přednášky expertů o První republice či vybrané filmové ukázky. K tomu jistě přijde vhod drink a prvorepublikový dortíček. 

1 PÁR BUDE MOCT PŘESPAT - A TÍM UNIKÁTNÍ DEN ZAVRŠÍ - přes noc bude mít vilu jen pro sebe (příplatek viz níže) 

Opět bude fotit náš dvorní fotograf - vynikající Jiří Štarha, abychom tento zážitek pro Vás zvěčnili. V ceně každého voucheru je 10 fotografií.  

CENA VOUCHERŮ: 
pro 1 osobu - 4 800 Kč vč DPH
pro pár - 7 500 vč DPH
pro 1 pár s přespáním - 13 000 Kč vč DPH (KAPACITA POUZE PRO 1 DVOJICI)

pro účastníky letošních Dnů v jiných časech program 16 - 20 hodin: 
pro 1 osobu - 1 500 Kč vč DPH
pro pár - 2 500 Kč vč DPH

pokud zůstanou volná místa, program v čase 16 - 20 hodin bude od 7.8. k dispozici i pro další zájemce

OBJEDNÁVKY: elegantnicesko@gmail.com

POČET MÍST: 
18 pro celodenní program
2 (1 pár) pro variantu s privátním přespáním
50 pro program v čase 16 - 20 hodin

PLATEBNÍ A STORNO PODMÍNKY: 
po písemné objednávce na adrese elegantnicesko@gmail.com vystavujeme fakturu se splatností 10 dní - pokud platba nedorazí, místo se uvolňuje pro dalšího zájemce

po přijetí platby posíláme voucher poštou doporučeně 

voucher je nevratný, můžete ho nicméně převést na jinou osobu - jméno je třeba nahlásit písemně na adrese elegantnicesko@gmail.com

Těšíme se!


Jun
17
9:00 am09:00

Komentované prohlídky vily

Komentované prohlídky vily s našimi průvodci vám poskytnou dostatek oficiálních i soukromých informací přímo z rodiny původních majitelů. Můžete si vybrat romantický ranní termín v 9 hodin s vyhlídkou na východ slunce nad historickým středem města, nebo počkat na podvečerní termín s vyhlídkou na západ slunce v 19 hod. Samozřejmě můžete přijít za okouzlujícím světlem celý den. Vstupenky na

11hod: https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/fifb/

13hod: https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/gifb/

15hod: https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/hifb/

17hod: https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/iifb/

19hod: https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/jifb/

 

Jun
14
6:30 pm18:30

Přednáška o architektuře Vladimíra Czumala s názvem "VILA V ČECHÁCH"

Přednáška v rámci výstavy "SLAVNÉ VILY PRAHY 5" na téma "VILA V ČECHÁCH" PhDr. Vladimíra Czumala, CSc, se bude konat v hlavním obytném prostoru vily. Po přednášce je možné si prohlédnout výstavu a celý objekt.

Posledních pár vstupenek možno zakoupit na místě. Pro rezervaci volejte 775101635

Vila v Čechách - anotace

Vila se jako architektonický typ zrodila už v antickém Římě s předstupni ještě staršími a prochází pak celými dějinami evropské architektury. V Čechách je vila tématem spíše až pro 19. a 20. století. Nejen architektonickým, vila podstatně vypovídá o proměnách životního stylu a je v mnoha ohledech citlivým indikátorem stavu společnosti. Přednášku doprovází bohatý obrazový materiál.