16649250_1111771825616130_6859245554397478271_n.jpg

— Program —

Komentované prohlídky vily
Sep
9
to Dec 4

Komentované prohlídky vily

Komentované prohlídky vily s našimi průvodci vám poskytnou dostatek oficiálních i soukromých informací přímo z rodiny původních majitelů. Můžete si vybrat romantický ranní termín v 9 hodin s vyhlídkou na východ slunce nad historickým středem města, nebo počkat na podvečerní termín s vyhlídkou na západ slunce. Samozřejmě můžete přijít za okouzlujícím světlem celý den.

View Event →
Moderní vila a zážitek z prostoru - Prof. Christopher Long
Oct
10
6:30pm 6:30pm

Moderní vila a zážitek z prostoru - Prof. Christopher Long

Christopher Long bude mluvit o své nové knize, nazvané The New Space: Movement and Experience in Viennese Modern Architecture. Kniha se zabývá tím, jakým způsobem se tři vedoucí osobnosti vídeňské moderní architektury - Adolf Loos, Oskar Strnad a Josef Frank - pokoušely v prvních desetiletích minulého století ve svých stavbách celistvě propojit prožitek z prostoru a pohybu.

vstupenky rezervujte na GOOUT–>

View Event →
Odpolední čaj u Loosů
Nov
12
5:00pm 5:00pm

Odpolední čaj u Loosů

Divadelní představení - Odpolední čaj u Loosů

12.11. od 17 hod. 55 min

Vstupenky GO OUT –>

Odpolední čaj u Loosů je jednoaktová divadelní hra Mileny Štráfeldové ze života architekta Adolfa Loose a jeho třetí ženy Claire Beck Loos. Hra nás zavádí do domácnosti manželů Loosových, nechává nás nahlédnout do jejich soužití a uvědomit si, nakolik tehdejší těžká doba měnila a ničila osudy lidí. Adolf Loos v této hře také promlouvá o svém pohledu na architekturu a seznamuje nás se svými profesními názory. 

 

Účinkuje Poetické divadlo.

View Event →
Kvarteto Apollon
Nov
14
7:00pm 7:00pm

Kvarteto Apollon

Další koncert kvalitní komorní hudby v podání smyčcového kvarteta Apollon. Opět se můžete těšit na welcome drink a možnost zažít kvalitní architekturu od Adolfa Loose v příjemné kombinaci s klasickou i moderní hudbou. Po koncertě je možno strávit příjemný večer nad sklenkou vína na některé ze tří teras nebo v dalších prostorách vily.

Vstupenky na GOOUT –>

View Event →
Belfiato quintet
Dec
4
7:00pm 7:00pm

Belfiato quintet

Winternitzova vila uvádí koncert mladého dechového quintetu. Před koncertem proběhne předpremiéra dokumentu o tomto progresivním souboru z připravovaného cyklu české televize „České komorní zlato“. Součástí koncertu je welcome drink a možnost vychutnat si po koncertě sklenku vína v prostorách vily.

Vstupenky na GOOUT –>

View Event →

Jun
17
9:00am 9:00am

Komentované prohlídky vily

Komentované prohlídky vily s našimi průvodci vám poskytnou dostatek oficiálních i soukromých informací přímo z rodiny původních majitelů. Můžete si vybrat romantický ranní termín v 9 hodin s vyhlídkou na východ slunce nad historickým středem města, nebo počkat na podvečerní termín s vyhlídkou na západ slunce v 19 hod. Samozřejmě můžete přijít za okouzlujícím světlem celý den. Vstupenky na

11hod: https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/fifb/

13hod: https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/gifb/

15hod: https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/hifb/

17hod: https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/iifb/

19hod: https://goout.net/cs/listky/komentovane-prohlidky-winternitzovy-vily/jifb/

 

View Event →
Jun
14
6:30pm 6:30pm

Přednáška o architektuře Vladimíra Czumala s názvem "VILA V ČECHÁCH"

Přednáška v rámci výstavy "SLAVNÉ VILY PRAHY 5" na téma "VILA V ČECHÁCH" PhDr. Vladimíra Czumala, CSc, se bude konat v hlavním obytném prostoru vily. Po přednášce je možné si prohlédnout výstavu a celý objekt.

Posledních pár vstupenek možno zakoupit na místě. Pro rezervaci volejte 775101635

Vila v Čechách - anotace

Vila se jako architektonický typ zrodila už v antickém Římě s předstupni ještě staršími a prochází pak celými dějinami evropské architektury. V Čechách je vila tématem spíše až pro 19. a 20. století. Nejen architektonickým, vila podstatně vypovídá o proměnách životního stylu a je v mnoha ohledech citlivým indikátorem stavu společnosti. Přednášku doprovází bohatý obrazový materiál.

View Event →