Back to All Events

Zemlinsky Quartet - koncert

2.jpg

Zemlinsky Quartet   29.3.2018 v 19 hod.

Winternitzova vila uvádí koncert smyčcového kvartetu.  Před koncertem proběhne předpremiéra dokumentu o tomto významném komorním souboru z připravovaného cyklu české televize „České komorní zlato“. Součástí koncertu je welcome drink a možnost vychutnat si po koncertě sklenku vína v prostorách vily.

 

Zemlinsky kvarteto působí pravidelně v České republice i v zahraničí. Mezi nedávná významná vystoupení patří londýnský Wigmore Hall, Cité de la Musique v Paříži, Place des Arts v Montrealu, Festival Pražské Jaro a debut v New Yorku na Schneider/New School Concerts Series.

Členové souboru také působí jako sólisté a jsou individuálními vítězi několika soutěží (Concertino Praga, Spohr International Competition Weimar, Tribune of Young Artists UNESCO, Rotary Music Competition Nürnberg, Beethoven International Competition, Kocian International Competition)

Hudební výchova je další důležitou součástí jejich profesního života a během jejich turné je kvarteto často vyzváno, aby předávaly mistrovské kurzy studentům všech věkových skupin. Provádí také vzdělávací koncerty pro studenty. Nedávno byli na pražské konzervatoři jmenováni profesory František Souček a Petr Holman.

Zemlinsky kvarteto je pojmenováno po rakouském skladateli, dirigentovi a učiteli Alexandru Zemlinskym (1871-1942), jehož obrovský přínos české, německé a židovské kultuře během své šestnáctileté rezidence v Praze, byl do nedávna podceňován.

http://www.zemlinskyquartet.cz

Earlier Event: March 26
Arcimboldo - přednáška
Later Event: April 4
Guarneri Trio Prague - koncert