Back to All Events

Domy Adolfa Loose - přednáší Yoshio Sakurai - zrušeno

A_Loos.jpg

Přednáška prof. Yoshio Sakurai v rámci výstavy „Adolf Loos Modely“, kterou připravil spolu se svými žáky z tokijské university Toyo.

Yoshio Sakurai popíše své poznatky a zkušenosti z cest po stavbách Adolfa Loose. Všechny domy osobně navštívil, přeměřil, vyfotografoval a spolu se svými studenty vytvořil dokonalé modely v měřítku 1:50. K jakým závěrům došel při svém výzkumu a bádání prozradí v této přednášce ve Winternitzově vile. Všechny své poznatky také publikoval v uznávaném japonském architektonickém časopise A+U.
Výstava těchto modelů bude probíhat od 16.3. do 16.6. 2019 ve Winternitzově vile.

Učení se tvorbou modelů Adolfa Loose

Loosův vnitřní prostor je z plánů často těžko čitelný. Důvodem je jeho trojrozměrné řešení. To je take důvod, proč jsme vytvořili modely, které přesně popisují realitu kompozice a ukazují rozměr funkčního prostoru a vztah mezi prostory navzájem. Přednáška popisuje proces čtení prostorové kompozice Loosových domů z modelů a vysvětluje obtížnost jejich modelování. Budou prezentovány všechny fotografie modelů postavených laboratoří Sakurai a některé snímky modelů 3D CG, které byly užitečné při přípravě modelů a pochopení kompozice prostoru. Budou také prezentovány skutečné fotografie vnitřního prostoru Loosových domů.

Yoshio Sakurai

Přednáška probíhá v japonštině se simultánním tlumočením do češtiny.

Later Event: July 15
Výstava Zvi Hecker